Впечатляващият ход на Лестър във Висшата лига няма спиране! Изненадващият лидер в Англия взе втори звезден скалп в рамките на два шампионатни кръга, като този път наказа Манчестър Сити с 3:1 насред „Етихад“. Централният защитник Роберт Хут вкара две попадения, а Рияд Марез добави друго и записа асистенция за четвъртата победа на „лисиците“ навън срещу „гражданите“. За Сити голът на утешението беше дело на Серхио Агуеро, който обаче цял мач не срещна достатъчно подкрепа от своите съотборници.

По този начин "лисиците" си гарантираха, че още един кръг ще останат начело на таблицата, вече с 53 точки. Освен това те отвориха аванс от 6 пункта пред днешния си съперник, който засега остава на третата позиция.

Грандиозният мач за лидера в Англия се нуждаеше от достойно начало. И то стана факт още в 3-ата минута, след като Рияд Марез си изпроси фаул при пробив край Алекс Коларов отдясно по атаката. Алжирецът изненада защитата на домакините с ниско центриране във вратарското поле, където Роберт Хут изпревари Мартин Демикелис и с крак насочи топката в мрежата – 1:0.

Манчестър Сити вече пласира шалчета на Гуардиола

Сити изглеждаше шокиран и в 8-ата минута като по чудо се спаси от нов гол във вратата си. Джо Харт спаси изстрела на Джейми Варди, а след това Отаменди блокира опита за добавка на Дани Дринкуотър. Само секунди по-късно гостите направиха нова контраатака, при която Марез изведе Дрикуотър сам отляво, а Джо Харт трябваше да излиза, за да го блокира край аутлинията.

Като цяло тимът на Мануел Пелегрини стори твърде малко в атака, но беше ощетен съдията в 24-ата минута. Тогав Уес Морган фаулира Пабло Сабалета точно върху границата на наказателното поле. Съдията Антъни Тейлър обаче не видя добре ситуацията и прецени, че фаулът е бил отвън, което доведе само до пряк свободен удар вместо дузпа.

До почивката Агуеро опита на два пъти да изтормози Каспер Шмайхел. В 32-ата минута той отправи хубав шут по диагонала, който вратарят отрази, а точно преди почивката аржентинецът навърза трима защитници в пеналта и опита остро центриране, което обаче не стигна до никого от съотборниците му.

Жестоко дежа вю се стовари с всичка сила върху Сити през второто полувреме, тъй като отново три минути игра бяха необходими на „лисиците“ за да отбележат отново. Нголо Канте подхвана контраатака през центъра и пусна към Рияд Марез, който си вдигна топката над шпагата на Отаменди, а след това с няколко финта направи смешен и Демикелис. Последва кинжален шут до дясната греда за 2:0.

Сити имаше шанс да се върне в мача в 54-ата минута, когато влезлият на смяна Фернандо засече хубаво с глава подаване от ъглов удар, ала Каспер Шмайхел отвърна със светкавичен рефлекс.

Третият голям шамар за домакините дойде в 60-ата минута, в която Хут реализира за втори път в срещата. Кристиан Фукс центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Харт, а пред вратарското поле германският бранител надскочи пазача си и нанесе параболичен изстрел с глава. Топката придоби неспасяема траектория, като мина точно под напречната греда – 3:0.

Можете да изразите своето мнение за явлението "Лестър" в нашия форум!

В големи периоди от време след това попадение домакините изглеждаха сякаш се блъскат в бетонен зид, а дори можеха да пострадат и по-сериозно. В 81-ата минута Дринкуотър като на шега пусна подаване към Варди в наказателното поле, а нападателят веднага шутира високо към близкия ъгъл. Шансът бе с Джо Харт, понеже топката спря във външната страна на мрежата.

Все пак Сити получи шанс да направи последните минути интересни в 87-ата. Тогава дебютантът Берсант Челина центрира чудесно в наказателното поле, където Агуеро изскочи на първа греда и с глава порази целта. При попадението обаче останаха съмнения за засада на аржентинеца.

Секунди след него той беше на път съвсем да върне интригата, след като Уес Морган не внимаваше и върна към своя вратар. Капитанът не знаеше, че Агуеро е зад гърба му, когато върна към вратаря си. Нападателят прихвана топката и опита да заобиколи Шмайхел, като ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.