Звездата на Манчестър Сити Франк Лампард доказа, че все още има място в големия футбол, който се играе на Острова. Рядко се случва един футболист да бъде бурно аплодиран от феновете на своя тим, както и от агитката на съперника.

Дори и след като вкара в мрежата на доскорошния си клуб – Челси, дори и след като това струва загубата на две точки на лондончани, секторът с гостуващите привърженици стана на крака, за да поздрави Франк Лампард след края на двубоя.

Именно полузащитникът получи приза за играч на седмицата в Премиърлийг.

Най-добрият реализатор в историята на лондончани отбеляза за новия си клуб Манчестър Сити срещу тима на сърцето си и донесе равенството на "гражданите". Той влезе като резерва в заключителните минути, но времето му стигна да неутрализира попадението на Андре Шюрле от 71-та минута за крайното 1:1.

Полузащитникът носи екипа на Челси в периода 2001-2014 година, но в края на изминалия сезон договорът му не бе подновен и трябваше да напусне „Стамфорд Бридж“.