Манчестър Сити не остави никакви шансове на Астън Вила и победи категорично опашкаря във Висшата лига с 4:0 на неговия „Вила Парк“. Мачът от четвъртия кръг на ФА Къп бе решен на практика още в самото начало. Основната фигура в двубоя бе централният нападател на „гражданите“ в този мач Келечи Ихеаначо.

Два ранни гола на Ихеаначо доведоха резултата до 2:0 за „гражданите“ още до 24-ата минута. Нигерийският нападател бе открил резултата още в 4-ата, а 20 минути по-късно покачи от дузпа с втория си гол.

19-годишният футболист продължи да обира овациите и след почивката, когато стигна до заслужен хеттрик в 74-ата минута, а две по-късно Стърлинг фиксира крайното 0:4.

С гол на Уилфрид Заха в 17-ата минута Кристъл Палас отстрани Стоук с 1:0 в друг сблъсък изцяло между елитни отбори.

Уест Бромич поднесе неприятна изненада на своите фенове, след като на свой терен направи 2:2 срещу осмия в Лига 1 Питърбро и ще преиграва. Бераино вкара два за УБА /14, 84/, а Питърбро репликира чрез Коултърст /79/ и Тейлър /86/.