Отборът на Манчестър Сити допусна тежка загуба в последната си проверка преди началото на сезона във Висша лига. „Гражданите“ паднаха с 2:4 от Щутгарт на „Мерцедес Бенц Арена“, а мениджърът на англичаните Мануел Пелегрини заложи на титулярите си.

Сити допусна всички попадения във вратата си още през първото полувреме на мача. Точни за домакините от Щутгарт бяха Филип Костич, Даниел Дидави и Даниел Гинчек, който се разписа на два пъти.

„Гражданите“ показаха значително по-добра игра през втората част, но стигнаха само до два гола в края на двубоя. Първо Келечи Ихеначо намали за 1:4, а Един Джеко оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Манчестър Сити гостува на Уест Бромич Албиън в първи мач от новия сезон във Висшата лига.