Рекордьорът по отбелязани голове за Манчестър Сити Серхио Агуеро бе награден за забележителното си постижение с фланелката на „гражданите“. Аржентинецът получи специална статуетка преди началото на дербито с Арсенал, спечелено от „небесносините“ с 3:1.

Агуеро се разписа и в днешния мач, като оформи головата си сметка за Сити на забележителните 179 гола. Нападателят вкара от дузпа през втората част.

Вчера от световния концерн PUMA, с който Агуеро работи, обявиха, че са подготвили специални „златни“ бутонки за футболиста, с които той трябва да играе срещу Арсенал.

Аржентинецът обаче ги използва едва само през първото полувреме на мача. На загрявката преди него, Агуеро използва обикновените си футболни обувки, но за началото на двубоя все пак се появи с предоставените от PUMA специални бутонки.

Направи впечатление обаче, че на почивката футболистът на Сити отново заложи на предишните си обувки, а мнозина се запитаха каква е причината за смяната.