Брайтън пребори два гола пасив, за да сложим 10 човека от актуалния шампион Манчестър Сити с 3:2 пред екзалтираните 7,945 фена на „Еймекс Стейдиъм”.

Новият шампион поведе в резултата след гол на Илкай Гюндоган след само две минути, но останаха с човек по-малко в 9-ата минута. Тогава Жоао Кансело извърши груб фаул срещу Дани Уелбек и реферът го изгони от терена.

Брайтън   Манчестър Сити

източник: sofascore.com

Супер солова игра от Фил Фоудън удвои актива за „гражданите” в 48-ата минута от мача, но Леандро Тросар върна надеждите на Брайтън две по-късно след завършек отблизо и направи напрежението у гостите голямо.

Адам Уебстър изравни резултата, след като засече с глава центриране от Паскал Грос, правейки драмата в южна Англия абсолютна. С оставащи 14 минути пък Дан Бърн донесе победата за „чайките”, след като отправи удар, който бе блокиран, но при последвалия нямаше грешка – 3:2 за Брайтън срещу Ман Сити.