Всичко си дойде по местата на мача между Нюпорт Каунти и Манчестър Сити. Макар храбрите домакини от четвъртия ешелон на английския футбол да издържаха цели 50 минути, без да допуснат гол, те все пак рухнаха.

Във въпросната минута Габриел Жезус направи страхотен пробив и пусна за Лерой Сане в наказателното поле. Германецът тръгна да центрира успоредно на голлинията за връхлитащия Фил Фодън, но с малко късмет се разписа.

Мощният му удар беше избит от вратаря Джо Дей, но топката го удари по носа, разкървави го, след което се фалцира и тупна на голлинията, за да я премине със следващия си подскок. Така Сити поведе с 1:0 и до голяма степен реши всичко в мача.

Как се стигна до това попадение, можете да видите от картината в прикаченото видео.