Английският шампион Манчестър Сити победи Борнемут с 3:1 като гост в двубой от трети кръг на Премиършип, който се игра на стадион "Дийн Корт" пред 10 500 зрители. Серхио Агуеро откри резултата в 15-ата минута, а асистенцията бе дело на Кевин де Бройне, юбилейна 50-а за него в първенството на Англия.

Рахийм Стърлинг удвои преднината на "гражданите" две минути преди почивката. Домакините успяха да изравнят секунди преди сигнала за край на първото полувреме чрез Хари Уилсън, но Агуеро сложи край на спора с втори гол в 64-ата минута. В останалата част от мача шампионите не се напрягаха много, а съперникът им смирено прие поражението.

С актив от седем точки Манчестър Сити се изкачи на второ място в класирането, а Борнемут с 4 пункта е на десето.