Нападателят на Манчестър Сити – Елинг Халанд, бе заменен принудително в контролата на „гражданите” срещу Барселона в САЩ. Норвежецът игра през първото полувреме на срещата, завършила 2:2, но на почивката бе заменен.

След края на двубоя наставникът на англичаните Пеп Гуардиола заяви, че Халанд е напуснал игра, тъй като е почувствал дискомфорт. Гуардиола сподели, че става дума за мускулен проблем.

"Той имаше проблеми и не се чувстваше добре. Мускулните проблеми не си струват риска. Би било проблем да го загубим за две или три седмици, при положение, че голяма част от състава ни все още е във ваканция”, каза Гуардиола.

Първият официален мач на Манчестър Сити за новия сезон е на 10 август срещу Манчестър Юнайтед в спор за Къмюнити шийлд, с който се дава старт на новия сезон във Висшата лига.