Отборът на Манчестър Сити разгроми като гост Брайтън с 5:0 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. В герой за "небесно-сините" стана Рахийм Стърлинг, който реализира хеттрик (21', 53', 81'). Габриел Жезус в 44-ата и Бернардо Силва в 56-ата минута добавиха още две попадения, като "граджаните" съзадодоха още положения и можеха да унижат по жесток начин отбора на домакините.

Първата опасност дойде още в петата минута, когато Бенжамен Менди центрира в наказателното поле на Брайтън, но от точката за дузпа Габриел Жезус стреля с глава в аут.

В 16-ата минута Рахийм Стърлинг комбинира с Менди, който стреля силно, а топката рикошира в противников футболист и излезе в аут. Секунди след това Ерик Гарсия за малко не откри резултата от няколко метра.

Това обаче се случи в 21-ата минута, когато Жезус изведе по отличен начин Стърлинг, който преодоля вратаря Мат Райън - 1:0.

Gulliver/GettyImages
72 снимки

В 26-ата минута домакините за първи срещата застрашиха вратата на Едерсон. Леандро Тросар стреля, но встрани от целта.

Само две минути след това Бернардо Силва можеше да удвои аванса на Сити, а след това и Стърлинг не се възползва от чудесно подаване на Кевин Де Бройне.

В следващите минути Габриел Жезус пък уцели гредата.

В 44-ата минута обаче бразилецът реализира за 2:0. Той открони топката след игра с глава на Родри, за да удвои преднината на тима си. Това беше гол номер 20 за Габриел Жезус във всички турнири през сезона. Т

През второто полувреме натискът на гостите продължи. Малко след неговото начало отново гредата спаси "чайкитие"след хубав удар на Де Бройне.

В 53-ата минута резултатът стана класически. Рияд Марез центрира към далечната греда и Стърлинг връхлетя върху топката, пращайки я в мрежата за 3:0.

Само рти минути по-късно Сити вкара и четвърти гол. Бернардо Силва стреля, вратарят Райън спаси, но не успя да задържи топката и при втория си опит португалецът реализира - 4:0.(

В 78-ата минута Марез пропусна нова възможнст за попадение, като отблизо стреля от външната страна на мрежата.

В 81-ата Стърлинг оформи хеттрика си по доста любопитен начин. Той технично преодоля Люис Дънк, след което футболиста на Брайтън игра с глава, а падайки, Стърлинг докосна топката с глава и тя се озова във вратата за крайното 5:0. Това бе и неговият 4-и хеттрик въвъ Висшата лига, а повече имат само Хари Кейн (9) и Серхио Агуеро (7).

БРАЙТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:5

0:1 Рахийм Стърлинг 21'

0:2 Гариел Жезус 44'

0:3 Рахийм Стърлинг 53'

0:4 Бернардо Силва 56'

0:5 Рахийм Стърлинг 81'

Стартови състави на двата отбора:

БРАЙТЪН (4-4-2): 1. Матю Райън - 22. Мартин Монтоя, 15. Адам Уебстър, 5. Люис Дънк (к), 30. Бернардо - 18. Аарън Мой, 24. Дейви Прьопър, 8. Ивс Бисума, 11. Леандро Тросард - 44. Аарън Конъли, 13. Паскал Грос

Старши треньор: Греъм Потър

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-3-3): 31. Едерсон - 22. Бенжамен Менди, 14. Аймерик Лапорт, 50. Ерик Гарсия, 2. Кайл Уокър - 20. Бернардо Силва, 16. Родри, 17. Кевин Де Бройне (к) - 7. Рахийм Стърлинг, 9. Габриел Жезус, 26. Рияд Марез