Ливърпул и Манчестър Сити не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в спиращото дъха дерби на седмия кръг във Висшата лига. Садио Мане изведе домакините напоред в резултата, след което ФИл Фодън изравни. Домакините отново поведоха чрез Мохамед Салах, но Кевин де Бройне изравни девет минути преди края, донасяйки точката за "гражданите".

60 снимки

Двата тима се впуснаха в атаки още от първата минута на двубоя. Вратарят на гостите Едерсон трябваше ешително да напусне наказателното си поле и да избива в тъч с глава след извеждащо подаване към Садио Мане.

Домакините стартираха агресивно, но пърите опасности бяха пред вратата на Алисон. Първо Джак Грийлиш опита да реализира с далечен изстрел, но той бе блокиран. Веднага след това Бернанрдо Силва центрира в наказателното поле, след което защитата пред бразилския страж се справи и предотврати опасността.

В 24-тата минута и Де Бройне получи подаване в наказателното поле, но ударът му премина встрани от вратата.

В 32-рата минута гостите поискаха дузпа, след като Фоудън получи извеждащ пас от Де Бройне, след което падна след сблъсък с Милнър. Контактът така или иначе бе извън наказателното поле. ВАР прегледа ситуацията и тя остана без последствия.

Две минути след това Де Бройне направи голям пропуск. Фоудън центрира много добре отляво, а белгиецът, който бе оставен сам пред вратарското поле, опита плонжирайки да засече с глава, но ударът му бе доста неточен.

В 59-ата минута Мохамед Салах успя да промуши топката към Садио Мане след разбъркване в наказателното поле и последният нямаше нужда от втора покана, за да я плъзне в долния ляв ъгъл. 1:0.

Равенството бе възстановено десет минути след това, когато Фоудън реализира третата голяма възможно, открила се пред него тази вечер. Жесус отправи страхотно подаване към английския национал, Милнър отново закъсня, а Фоудън стреля много прецизно в далечния ъгъл.

В 76-ата минута Милнър изпълни тъч към Къртис Джоунс, който веднага продължи към Салах. Египтянинът се справи с едно докосване с Кансело, след което елиминира Бернардо Силва, „завъртя“ два пъти Лапорт и стреля чудесно от малък ъгъл за 2:1.

Пет минути по-късно Де Бройне комбинира с Фоудън, който се опита да му върне. С помощта на рикошет в Андрю Робъртсън топката стигна отново до белгиеца. Той стреля, топката рикошира в тялото на Матип и не остави шансове на Алисон – 2:2.

В 87-ата минута Фабиньо се озова пред празна врата след грешка на Едерсон. В момента, в който бразилецът стреля, Родри се хвърли и успя да избие топката, предотвратявайки сигурен гол.

ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2

1:0 Садио Мане 59'

1:1 Фил Фодън 69'

2:1 Мохамед Салах 76'

2:2 Кевин де Бройне 81'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Джеймс Милнър, Жоел Матип, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън, Фабиньо, Джордан Хендерсън, Къртис Джоунс, Мохамед Салах, Садио Мане, Диого Жота

Мениджър: Юрген Клоп

МАН СИТИ:Едерсон, Кайл Уолкър, Рубен Диаш, Аймерик Лапорт, Жоао Кансело, Родри, Бернардо Силва, Кевин де Бройне, Фил Фодън, Джак Грийлиш, Габриел Жезус