Ливърпул и Манчестър Сити не оправдаха очакванията за супермача в осмия кръг на английската Висша лига, завършвайки 0:0 на „Анфийлд”. Предварителните очаквания бяха за много голове, положения и дуели между отделните играчи, ала зрителите не видяха много от това. Сити бе по-близо до победата, след като в 85-ата минута получи право да изпълни дузпа, но крилото Риад Марез би ужасно неточно и запази нулите в Ливърпул. Първото полувреме пък от своя страна ни предостави най-слаборезултатното такова, що се отнася до изстрелите към двете врати, като двата тима регистрираха общо три през първите 45 минути. Втората част бе по-отворена, а Ливърпул бе една идея по-доминантният отбор, но въпреки това опасностите пред двете врати продължиха да липсват.