Отборът на Арсенал допусна домакинска загуба от Манчестър Сити с 0:1 в едно от дербитата на 25-ия кръг в английската Висша лига. Рахийм Стърлинг отбеляза единственото попадение в двубоя, което дойде едва 76 секунди след началото на сблъсъка.

Gulliver/GettyImages
98 снимки

Макар да не блестяха така, както в предишните двубои, "небесно-сините" имаха пълен контрол върху двубоя и не оставиха съмнение в превъзходството си. Това бе и 18-а поредна победа за "гражданите" във всички турнири, с която те вече събраха 59 точки и имат преднина от 10 пред втория във Висшата лига - Лестър. Арсенал остава на 10-а позиция с актив от 34 точки.

За "артилеристите" предстои реванш с Бенфика от 1/16-финалите в турнира Лига Европа, а в следващия кръг от първенството гостуват именно на Лестър. Ман Сити пък гостува на Борусия Мьонхенгладбах в първи 1/8-финал в Шампионската лига, а следващият уикенд приемат Уест Хем.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК!

"Небесно-сините" стартираха двубоя ударно, като започнаха с атаките си веднага и след само 76 секунди резултатът бе открит. Риад Марез се справи с Кийрън Тиърни отдясно и центрира в наказателното поле, където Роб Холдинг увисна, а Рахийм Стърлинг скочи и с глава наказа "артилеристите" - 0:1.

В шестата минута отново Стърлинг получи отлична ситуация за попадение, след като бе изваден зад гърба на Ектор Бейерин след страхотно подаване на Кевин Де Бройне. Английският национал обаче се забави и това даде възможност на Лено улови.

Арсенал се поотърси от първоначалния шок и имаше чудесен шанс да изравни в 18-ата минута. Букайо Сака комбинира с Тиърни отляво, който върна топката за англичанина. Крилото стреля, но по пътя към вратата на Едерсон топката се отби от Пиер-Емерик Обамеянг, който бе и в засада.

Първит точен удар за домакините дойде в 30-ата минута, който бе отправен от Тиърни от границата на наказателното поле, но Едерсон улови със стабилна намеса.

В следващите минути и двата отбора опитаха по няколко атаки, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред двамата вратари.

Арсенал завърши силно първата част. В 44-ата минута Никола Пепе опита да намери Бейерин отдясно в наказателното поле, но пасът бе пресечен. Топката обаче се върна в Пепе, който стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Ман Сити стартира и втората част силно, като в 48-ата минута Олександър Зинченко комбинира с Де Бройне в наказателното поле, а белгиецът опита с техничен удар да прехвърли Лено, но топката премина покрай лявата греда.

В 56-ата минута Илкай Гюндоган получи отличен шанс да отбележи втори гол, като получи топката на границата на наказателното поле и шутира силно, но Лено показа отличен рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение Де Бройне пробва удар от воле, но неточно.

Малко след това в игра за Сити се появи Габриел Жезус на мястото на Кевин Де Бройне.

В 72-ата минута Жоао Кансело върна топката за своя вратар Едерсон доста рисковано, а и бризилският страж не можа да изчисти по най-добрия начин. Топката попадна на крака на Мохамед Елнени, който шутира от въдзуха, но в аут.

Веднага след това в игра за Арсенал се появиха Александър Лакацет и Емили Смит Роу, които замениха Мартин Йодегаард и Никола Пепе.

Десет минути преди края на редовното време Ман Сити бе невероятно близо до второ попадение. Кансело комбинира с Жезус, който влезе отдясно в наказателното поле, след което върна за португалеца. Крайният бранител финтира елегантно Пабло Мари и отправи удар с външен фалц, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Лено.

До края двубоят се доигрваше, като "артилеристите" просто нямаха възможността да си помисли дори и за изравняването.

FT | АРСЕНАЛ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1

0:1 Рахийм Стърлинг 2'

АРСЕНАЛ (4-2-3-1): 1. Бернд Лено – 2. Ектор Бейерин, 16. Роби Холдинг, 22. Пабло Мари, 3. Кийрън Тиърни – 25. Мохамед Елнени, 34. Гранит Джака – 7. Букайо Сака, 11. Мартин Йодегаард, 19. Никола Пепе – 14. Пиер-Емерик Обамеянг (к)

Мениджър: Микел Артета

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-3-3): 31. Едерсон – 11. Олександър Зинченко, 5. Джон Стоунс, 3. Рубен Диаш, 27. Жоао Кансело – 8. Илкай Гюндоган, 25. Фернандиньо (к), 20. Бернардо Силва – 7. Рахийм Стърлинг, 17. Кевин Де Бройне, 26. Риад Марез

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Главен съдия: Джонатан Мос, Англия

Стадион: „Емиратс“, Лондон, Англия