Отборът на Манчестър Сити се справи с 2:0 като гост на Кристъл Палас в първия двубой от съботната програма на 34-ия кръг в английската Висша лига. Серхио Агуеро откри в 57-ата минута, а само две след това Феран Торес удвои, което се оказа и последното попадение в срещата.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Първото полувреме не предложи много емоции, но през втората част "небесно-сините" се развихриха и освен двата гола, те удариха греда и пропуснаха няколко чисти положения, с които резултатът можеше да набъбне още.

С този успех възпитанците на Пеп Гуардиола може да станат шампиони още утре, ако Ливърпул победи Манчестър Юнайтед. Ако "червените дяволи" обаче стигнат поне до точка, то "гражданите" ще трябва да почакат поне още една седмица. Тимът има 80 точки, докато Юнайтед е втори с 67. Кристъл Палас остава 13-и с 38 точки.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Гостите стартираха по-активно двубоя и в десетата минута Бенжемен Менди преодоля съперников играч и центрира отляво в наказателното поле, където Феран Торес шутира, но бе блоиран.

Минута след това Кристиан Бентеке засече с глава центриране от дения фланг, но неточно. В 16-ата минута отново Бентеке имаше шанс да обстрелва вратата на Едерсон, който обаче не беше затруднен.

Малко след това Рахийм Стърлинг успя да излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, след като преодоля няколко играчи на домакините, но се забави с удара, който бе и блокиран от Тайрик Мичел.

В 28-ата минута Кристъл Палас беше много близо до откриването на резултата след отлична атака. Андрос Таузенд проби по десния фланг и изведе в наказателното поле Жоел Уорд, а бранителят пусна пас за Бентеке. Нападателят се обърна добре и стреля отблизо, но Едерсон успя да парира с чудесна реакция и изби в корнер.

Играта на Манчестър Сити не вървеше толкова добре впървия половин час на срещата, но след това "гражданите" вдигнаха оборотите, а Габриел Жезус вкара топката във вратата на Висенте Гуаита в 36-ата минута. Попадението обаче отменено моментално заради засада на бразилеца. Решениието беше потвърдено и от системата ВАР.

Две минути по-късно "небесно-сините" организираха чудесна атака, която премина перез Менди и стигна до Феран Торес отдясно. Испанецът намери отлично Серхио Агуеро в наказателното поле, който стреля, но неточно.

В ответната атака Еберечи Езе опита шут извън наказателното поле, но и неговият мерник бе неточен.

Началото на втората част започна с лек натиск на "гржаданите". В 53-ата минута Торес получи отдясно в наказателното поле и опита да намери Жезус на далечната греда, но защитник успя да изчисти в корнер.

Само четири минути след това Ман Сити откри резултата. Менди намери по отличен начин Агуеро в наказателното поле, а нападателят буквално залепи топката на крака си и с феноменален удар разстреля Гуаита за 0:1.

120 секунди по-късно резултатът беше удвоен. Стърлинг опита да намери Торес, получи се рикошет в играч на Палас и топката се озова в испанеца, след което стреля прекрасно от дъгата пред наказателното поле и намери долния десен ъгъл на Гуаита.

"Гражданите" продължиха да натискат и в 63-ата минута имаха шанс и за трети гол, но хубав удар на Стърлинг се отби от гредата. Малко след това Аймерик Лапорт направи пропуск на метър от голлинията.

В 74-ата минута Жоао Кансело получи отдясно в наказетелното поле и нанесе силен удар към далечната греда, но в аут.

До края на двубоя Стърлинг направи нови два пропуска, с които резултатът можеше да набъбне още.

FT | КРИСТЪЛ ПАЛАС – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

0:1 Серхио Аугеро 57'

0:2 Феран Торес 59'

Жълти картони: Лука Миливоевич (Кристъл Палас) 49', Шейку Кояте (Кръстъл Палас) 81'

Стартови състави на двата отбора:

КРИСТЪЛ ПАЛАС (4-3-3): 31. Висенте Гуаита – 2. Жоел Уорд, 8. Шейку Кояте, 6. Скот Дан, 27. Тайрик Мичел – 44. Хайро Ридевалд, 4. Лука Миливоевич (к), 25. Еберечи Езе – 10. Андрос Таузенд, 20. Кристиан Бентеке, 11. Уилфред Заха

Мениджър: Рой Ходжсън

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-4-2): 31. Едерсон – 23. Бенжамен Менди, 6. Нейтън Аке, 14. Аймерик Лапорт, 27. Жоао Кансело – 7. Рахийм Стърлинг, 16. Родри, 25. Фернандиньо ), 21. Феран Торес – 10. Серхио Агуеро,  9. Габриел Жезус

Мениджър: Хосеп Гуардиола