Отборът на Манчестър Сити се наложи с 2:1 над Уест Хем в мач от 26-и кръг на английската Висша лига.

Домакините поеха инициативата в срещата от първия съдийски сигнал и напълно логично, откриха резултата. След около половин час игра Рубен Диаш изведе "гражданите" напред със страхотен удар с глава.

В края на първата част "чуковете" отвърнаха на удара. Джеси Лингард отправи добър пас към Микел Антонио, който спокойно прати кълбото в мрежата на Сити за 1:1.

През втората част домакините съумяха да си върнат аванса чрез Джон Стоунс, чийто удар преодоля Дарън Рандълф и оформи крайното 2:1.

В самия край на мача Уест Хем можеше да се добере до равенството, но опитът на Иса Диоп бе неточен.

Така "гражданите" продължават победната си серия и вече имат 62 точки в актива си. Уест Хем, от своя страна, остава с 45 пункта на четвъртото място.