Манчестър Сити постигна драматична победа с 2:1 над Брентфорд в мач, в който Ерлинг Холанд се отличи с два гола. Срещата започна шокиращо за домакините, когато Кийн Люис-Потър откри резултата за Брентфорд в 8-та минута. Йоан Уиса удвои преднината на гостите в 10-та минута.

Сити бързо реагира и изравни чрез Холанд в 19-та минута, а в 32-та минута норвежкият нападател отново се отличи, за да постави Манчестър Сити напред с 2:1.

Втората част премина при по-ниско темпо, като Савиньо и Холанд създадоха опасности, но Марк Флекен направи впечатляващи спасявания. В 76-та минута Савиньо стреля силно, но Флекен отново се намеси успешно. В 81-та минута Холанд разтресе лявата греда, но в крайна сметка Манчестър Сити запази победата с 2:1.