Манчестър Сити постигна изключително важна победа с 1:0 срещу Тотнъм и по този начин остана в борбата за шампионската титла с Ливърпул.

Сити започна отлично мача и поведе в петата минута, когато Серхио Агуеро свали центриране за Филип Фоудън на далечна греда и 18-годишният халф вкара на празна врата за 1:0.

През първото полувреме обаче Едерсон бе по-заетият от двамата вратари, след като футболистите на Тотнъм създадоха цели три чисти положения, но не успяха да вкарат нито едно от тях.

Манчестър Сити коригира пропуските в защита през второто полувреме и контролираше изцяло играта, но създаде първото си чисто положение едва в 71-та минута. Рахийм Стърлинг получи топката на пет метра от вратата, но Пауло Гасанига отрази неговия удар с крак.

Лукас Моура пък пропусна за Тотнъм в следващата атака на гостите. Маурисио Почетино смени схемата от 5-3-1 на 4-4-2 с пускане в игра на Фернандо Йоренте, но и това не помогна на гостите.