Манчестър Сити прелетя победносно над Родъръм Юнайтед и вече е част от 4-ия кръг на ФА Къп! Момчетата на Хосеп Гуардиола премазаха втородивизионния си съперник със 7:0 на "Етихад Стейдиъм" в третия кръг на надпреварата.

Седемте попадения бяха вкарани от седем различни голмайстори. Едно от тях обаче бе реализирано от играч на Родъръм Юнайтед - автогол на бранителя на гостите Семи Аджай в 46-ата минута. Преди това пък Сити откри чрез Рахийм Стърлинг (12') и втория гол в професионалния футбол на младата звезда Фил Фоудън (43').

През втората част "гражданите" продължиха да се забавляват, добавяйки нови 4 попадения - чрез Габриел Жесус (52'), Риад Марез (72'), Николас Отменди (78') и Лирой Сане (85').

Това е най-голямата победа на Манчестър Сити в ФА Къп от 1968 година насам.