Английският шампион Манчестър Сити постигна гръмка победа с 4:0 над гостуващия на „Етихад“ тим на Борнемут. Илкай Гюндоган откри резултата в 19-ата, а Кевин де Бройне удвои в 31-ата минута. Фил Фодън реализира третия гол в 37-ата, а Джеферсон Лерма си отбеляза автогол в 79-ата минута, с което беше оформен и крайния резултат.

Мениджърът на „гражданите“ Хосеп Гуардиола направи една променя в сравнение с тези, които започнаха при победата с 2:0 над Уест Хем в първия кръг. Рияд Марез стартира вместо Джак Грийлиш. Ерлинг Халанд, който отбеляза два гола срещу „чуковете“, водеше атаката на шампионите.

Домакините стартираха силно и можеха да поведат още във втората минута. Отбраната на Борнемут остави Нейтън Аке непокрит в наказателното поле и нидерландецът засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри встрани.

Две минути след това в същата ситуация се оказа и Родри, но и неговият изстрел с глава не бе точен.

В деветата минута и Фил Фоудън се озова в чиста ситуация, очи в очи с вратаря Марк Травърс, но вместо да потърси подаване към Хdланд, реши да завършва сам и сгреши, защото стражът изби удара му.

Натискът на Сити се отплати в 19-ата минута. Тогава Халанд изработи попадението, след като задържа топката между двама бранители на границата на наказателното поле, след което изведе Гюндоган сам срещу вратаря. Германецът стреля хладнокръвно в далечния ъгъл, вкарвайки 50-ия си гол за „гражданите“.

Борнемут обаче можеше много бързо да изравни. В 21-ата минута Мур спечели въздушен двубой и така подаде на Пиърсън, който стреля, но Едерсон спаси.

В 31-ата минута „небесно-сините“ удвоиха след брилянтно изпълнение на Кевин де Бройне, който получи от Фодън и с елегантен удар с външен фалц прати топката точно до далечната греда.

Шест минути по-късно интригата бе напълно убита, след като гостите изгубиха топката, Марез намери Де Бройне, който се едно докосване изведе Фодън. Английският национал стреля, а Травърс не се намеси добре, въпреки че докосна топката – 3:0.

Gulliver/GettyImages
72 снимки

Джак Грийлиш замени Фил Фоудън за началото на втората част.

Сити намали темпото през второто полувреме с оглед на резултата. Все пак Де Бройне и Гюндоган имаха добри възможности, от които не се възползваха.

Ерлинг Халанд пък беше заменен в 76-ата минута, като на мястото му влезе другото ново попълнение – Хулиан Алварес.

В 79-ата минута Джеферсон Лерма засече в собствената си врата центриране на Жоао Кансело за 4:0.

По този начин Манчестър Сити се изкачи начело в класирането с 6 точки от два мача, докато Борнемут остават с три пункта. В следващия кръг „гражданите“ гостуват на Нюкасъл Юнайтед, докато „черешките“ приемат Арсенал.