Манчестър Сити постигна убедителна победа с 5:0 при гостуването си на Кардиф от шестия кръг на Висшата лига. Головете за „гражданите“ отбелязаха Серхио Агуеро, Бернардо Силва, Илкай Гюндоган, а Рияд Марез се отличи  две попадения.

Манчестър Сити имаше надмощие още от самото начало на мача. „Гражданите“ създадоха първата опасност в двубоя в 29-та минута. Илкай Гюндоган отправи далечен удар, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Манчестър Сити поведе в 32-та минута, когато Бернардо Силва взаимодейства със Серхио Агуеро, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Етъридж.

„Гражданите“ удвоиха своята преднина в 35-та минута, когато Лерой Сане центрира в наказателното поле на Кардиф, където Бернардо Силва с глава вкара топката в десния ъгъл на вратата на Етъридж.

Илкай Гюндоган вкара много красив гол в 44-та минута и Манчестър Сити поведе с 3:0. Рахийм Стърлинг подаде към Илкай Гюндоган, който с удар от дъгата на наказателното поле на Кардиф прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Етъридж.

Манчестър Сити организира много добра атака в 67-та минута, когато вкара четвърти гол. Илкай Гюндоган центрира по земя в наказателното поле на Кардиф, където Рияд Марез вкара отблизо в опразнената врата.

Рияд Марез направи много добър пробив в 82-та минута, след което стреля, но Нийл Етъридж демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Етъридж направи ново отлично спасяване в 87-та минута, когато отрази удара на Фил Фодън.

Рияд Марез вкара своя втори гол в срещата в 89-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата – 5:0.

Манчестър Сити е на второ място във временното класиране с актив от 16 точки, докато Кардиф е предпоследен с 2 точки.