тборът на Манчестър Сити затвори 22-ия кръг по възможно най-добрия начин за себе си, надвивайки с 3:0 Уулвърхемптън като домакин. „Гражданите” бяха много по-добрият отбор на терена и съвсем заслужено стигнаха до категоричния успех. Габриел Жезус откри резултата в деветата минута, след което Уили Боли си изкара директен червен картон в 19-ата, за да направи съдбата на своите в Манчестър още по-тежка. В 39-ата Жезус вкара своя втори гол, за да донесе добър аванс на „гражданите” до почивката. През втората част пък Сити стигна до трети гол, а точен за домакините бе капитанът на Уулвс Конър Коуди, след автогол в 78-ата минута.

По този начин „гражданите” запазиха четирите точки пасив, който имат спрямо лидера Ливърпул (57). Сити е с 53 точки, а също така успяха да се откъснат пред третия Тотнъм (48), който допусна неприятно поражение от Манчестър Юнайтед (0:1). Уулвърхемптън остава на 11-ото място с 29 точки.