Манчестър Сити разгроми с 5:0 Бърнли в среща от 10-ия кръг на Висшата лига. С хеттрик се отличи Рияд Марез (6, 22, 69), разписаха се още Бенжамен Менди (41) и Феран Торес (67).

Двубоят започна с натиск на домакините, които още в 5-ата минута можеха да поведат, но ударът на Феран Торес премина над напречната греда. В следващата минута обаче Рияд Марез получи перфектен пас от Де Бройне в наказателното поле и технично прати топката в десния ъгъл на Пийкок-Фаръл.

"Гражданите" продължиха да диктуват събитията на терена и само пропуските на Кайл Уокър и Марез спасиха гостите от втори гол. Логичното се случи в 22-ата минута, когато бранителите на "черешките" проспаха един тъч на Кайл Уокър и Рияд Марез овладя топката, отвори си ъгъл за стрелба и с левия крак я прати неспасяемо във вратата на Бърнли за 2:0.

В 27-ата минута Феран Торес прати топката с глава за трети път в мрежата на гостите, но реферът Лий Мейсън не го зачете заради засада, сигнализирана от асистент-съдията на тъчлинията. 10 минути по-късно бе и първата ситуация пред вратата на Едерсон. Барнс засече с глава центриране отляво, но ударът му бе блокиран от Менди.

Манчестър Сити Бърнли

Именно французинът направи резултата класически в 41-ата минута след страхотно прехвърлящо подаване на Де Бройне. Бенжамен Менди посрещна топката от въздуха и с безпощаден шут от ъгъла на вратарското поле направи 3:0 с първия си гол за Манчестър Сити.

Три минути след почивката Габриел Жезус връхлетя върху топката, но ударът не намери очертанията на вратата на Бърнли. Кевин Де Бройне бе близо до попадение в 53-ата минута, когато проби до границата на наказателното поле, но шутира на сантиметри встрани от дясната греда.

"Черешките" стигнаха до най-сериозната си голова възможност в 61-ата минута, но Едерсон с блестяща намеса изби шута на Джей Родригес.

В 67-ата минута Габриел Жезуш демонстрира страхотен поглед и подаде към Феран Торес, който хладнокръвно оплете топката в долния десен ъгъл за 4:0.

Две минути по-късно перфектен прехвърлящ пас на Фил Фодън намери Рияд Марез, който скочи най-високо и заби отблизо топката с глава за пети път във вратата Бейли Пийкок-Фаръл.

Домакините отбелязаха и шести гол в 76-ата минута, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада. В добавеното време на мача Кевин Де Бройне разтресе лявата греда с топовен шут.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БЪРНЛИ 5:0

1:0 Рияд Марез (6)
2:0 Рияд Марез (22)
3:0 Бенжамен Менди (41)
4:0 Феран Торес (67)
5:0 Рияд Марез (69)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон, 2. Уолкър, 3. Диаш, 5. Стоунс, 22. Менди, 17. Де Бройне, 16. Родри, 8. Гюндоган, 26. Марез, 21. Торес, 9. Габриел Жезус

Мениджър Хосеп Гуардиола

БЪРНЛИ: 15. Пийкок-Фаръл, 2. Лоутън, 5. Тарковски, 6. Мий, 3. Тейлър, 19. Родригес, 18. Уестууд, 41. Бенсън, 11. МакНийл, 10. Барнс, 9. Ууд