Манчестър Сити надви Астън Вила с 2:1 в мач от 32-и кръг на Висшата лига. Джон МакГин откри резултата след само 20 секунди игра, но Фил Фоудън изравни резултата на "Вила Парк" в 22-ата минута. В края на първата част Родри оформи обрата. И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Джон Стоунс, а после и Мати Кеш напуснаха преждевременно.

30 снимки

Стартът на мача бе вихрен за домакините от Бирмингам, които откриха резултата след само 20 секунди игра. Джон МакГин завърши атака след пас на Оли Уоткинс и матира Едерсон, за да даде аванс на "виланите". Голяма грешка при гола имаше бранителят Джон Стоунс, който допусна неточност при овладяването, за да дойде попадението за Вила.

Логично, "гражданите" вдигнаха своето качество с изявите си и натиснаха съперника. В 21-ата Риад Марез на два пъти застраши вратата на Астън Вила, но Емилиано Мартинес и в двата случая се намеси повече от задоволително.

Натискът на Сити даде резултат минута по-късно, когато Фил Фоудън изравни. Фоудън пусна вляво за Бернардо Силва, който проби напред. Португалецът върна топката към дузпата за английския халф, който матира бившия страж на Арсенал Мартинес.

Малко преди края на първата част Джон Стоунс бе изгонен директно след много груб фаул. Реферът Питър Банкс прегледа на ВАР-мониторите ситуацията и логично изгони английският бранител пред погледа на селекционера на "трите лъва" Гарет Саутгейт.

През втората част и виланите останаха с човек по-малко. Само за три минути Мати Кеш си изкара два жълти картона, респективно червен, и напусна терена преждевременно.

Пет минути преди края Рияд Марез отправи убийствен пас от границата на наказателното поле, но един от защитниците на домакините реагира в последния възможен момент и предотврати опита му.

Така "гражданите", които са лидери в класирането, събраха 77 пункта. Астън Вила пък остава на 11-о място с 44 точки.

Астън Вила - Манчестър Сити   КР 1:2
1:0 Джон МакГин 1'
1:1 Фил Фоудън 22'