Макар делени от 82 места в английската футболна пирамида и от стотици милиони в инвестиции, играчите на Нюпорт Каунти се бориха мъжки с шампиона Манчестър Сити, опитвайки се да вгорчат живота на фаворита. И макар да не успяха да го елиминират в 5-ия кръг на ФА Къп, го накараха много да се потруди за мястото си на 1/4-финалите.

"Гражданите" надделяха с 4:1, като попаденията в мача паднаха чак след почивката. Класата все пак си е класа и тя проговори с попаденията на Лерой Сане и Фил Фодън, макар че домакините за кратко съживиха мечтата си след гола на Падрейг Амънд в 88-та минута. Но още в ответната атака Фодън с втория си гол сложи точката на спора, а с последния удар в мача Рияд Марез само оформи резултата.