Манчестър Сити не остави шансове на Кристъл Палас и се наложи с 2:0 на „Селхъст Парк“ в Лондон. Головете паднаха в рамките на две минути, като първо Габриел Жезус откри в 39-ата, а в 41-ата минута се разписа и Давид Силва. През втората част на два пъти гредата се оказа спасител за Палас след удари на Стърлинг и Де Бройне. Едерсон също трябваше да се намесва след изстрели на Кристиан Бентеке и Вилфред Заха.

GettyImages/Gulliver
82 снимки

Още от първите минути гостите се настаниха в половината на „орлите“.

В 16-ата минута Жоел Уорд успя да изчисти топката в послединя момент, преди тя да достигне до Габриел Жезус, който беше готов да засече едно успоредно центриране на Кевин Де Бройне.

В 22-рата вратарят Уейн Хенеси на два пъти спаси удари на Илкай Гюндоган.

„Гражданите“ натискаха съперника си, но защитата на Палас се справяше с дружни усилия до 39-ата минута. Тогава Жезус бе изпуснат в наказателното поле и засече с плонж прекрасно центриране на Бернардо Силва отдясно. Топката „близна“ гредата и влезе във вратата на Хенеси – 0:1.

Само две минути по-късно отбраната на домакините бе хваната за втори път. Кевин де Бройне намери на границата на наказателното поле Стърлинг, който копна топката, извеждайки Давид Силва зад гърба на отбраната, а капитанът на Сити засече от въздуха и прати топката между краката на Хенеси за 0:2.

В 52-ата минута Стърлинг пое топката и стреля рязко, но топката разтресе дясната греда на Хенеси.

Десет минути по-късно Де Бройне падна в наказателното поле, след като бе избутан от Заха, но съдията Антъни Тейлър не отсъди дузпа, дори и след проверка с ВАР.

В 68-ата минута Хенеси спаси опасен удар на Жезус.

Уелският страж продължи да бъде на висота и спаси техничен изстрел на Бернарадо Силва. Малко след това и Едерсон спаси удар с глава на Кристиан Бентеке след центриране от корнер. Бразилският страж изби, а след топката срещна гредата.

Жезус опита изстрел след това, но отново Хенеси беше на място и спаси

В 81-вата минута удар Де Бройне стреля с глава, но също в гредата.

В последната минута на срещата Едерсон спаси опасен шут на Заха.

С тази победа шампионът се мърща на втората позиция с актив от 19 точки и скъсява дистанциятадо лизера Ливърпул на 5 точки, които утре гостуват на Манчестър Юнайтед. Кристъл Палас пък остават 6-ти с 14 точки. В следващия кръг "орлите" на Рой Ходжсън гостуват на Арсенал, докато "сините" приемат у дома Саутхемптън.

КРИСТЪЛ ПАЛАС – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

0:1 Габриел Жезус 39’

0:2 Давид Силва 41’

Стартови състави на двата отбора:

Кристъл Палас (4-5-1): 13. Уейн Хенеси, 2. Жоел Уорд, 24. Гари Кейхил, 5. Джеймс Томкинс, 3. Патрик Ван Аанхолт, 4. Лука Миливойевич (к), 11. Вилфред Заха, 8. Шейку Кояте, 18. Джеймс Макартър, 15. Джефри Шлуп, 8. Джордан Аю

Мениджър: Рой Ходжсън

Манчестър Сити (4-3-3): 31. Едерсон, 27. Жоао Кансело, 25. Фернандиньо, 16. Родриго, 22. Бенжамен Менди, 8. Илкай Гюндоган, 21. Давид Силва (к), 17. Кевин Де Бройне, 20 Бернардо Силва, 7. Рахийм Стърлинг, 9. Габриел Жезус

Мениджър: Пеп Гуардиола

Главен съдия: Антъни Тейлър