Шампионът на Англия Манчестър Сити спечели по категоричен начин домакинството си срещу Бърнли, надигравайки „кларетс” с 5:0 в 9-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите” отвориха преднина от 2 точки пред преследвачи като Челси и Тотнъм и се легитимириха като най-резултатния тим в лигата дотук (с общо 26 отбелязани гола).

Интересното е, че красноречивият резултат стана факт посредством петима различни голмайстора. Серхио Агуеро, Бернардо Силва, Фернандиньо, Рияд Марез и Лерой Сане бяха голмастойрите, а Давид Силва се отчете с две асистенции.

Наказателната акция на Сити стартира в 17-ата минута, когато Сане се разходи на парад измежду защитниците в наказателното поле, а после остави вляво за Давид Силва. Испанецът центрира остро по земята, а при далечната греда Агуеро вече бе заел позиция и вкара с лекота – 1:0.

Следващият гол дойде чак в 54-ата минута, и то при интересни обстоятелства. Сане падна в наказателното поле на Бърнли след съприкосновение с противник, а докато играчите на гостите протестираха бурно заради поведението на германеца, Давид Силва догони кълбото и го върна към точката на дузпата. Там Бернардо Силва изстреля свиреп шут в горния ляв ъгъл – 2:0.

Само две минути по-късно Фернандиньо реши всичко. Центрирането на Сане от ъглов удар бе изчистено доста несериозно по земя към дъгата, а бразилският халф на домакините посрещна топката с убийствен шут – 3:0.

Седем минути преди края на редовното време Рияд Марез получи топката от Фернандиньо и я нагласи на левия си крак. Последва премерен до милиметър фалцов изстрел към горния десен ъгъл, който превърна вратаря Джо Харт в зрител – 4:0.

Финалният акорд дойде в последната минута, когато Бенжамен Менди се включи в предни позиции отляво и пусна остро центриране по тревата. Лерой Сане беше оставен безгрижно да засече по диагонала – 5:0.

Сити е лидер на върха с 23 точки, докато Бърнли заема 13-ото място с 8 пункта. В следващия кръг „гражданите” ще гостуват на Тотнъм, докато Бърнли приема у дома Челси.