Тимът на Манчестър Сити записа 13-ия си успех във Висшата лига, надделявайки като гост с 2:1 над Уотфорд в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Лерой Сане поведе отбора на Хосеп Гуардиола в 40-тата минута, а Риад Марез удвои в 51-ата. Все пак в 85-ата „стършелите” намалиха чрез Абдулай Дукуре, но за повече не им стигнаха силите. Играч на мача пък спокойно може да бъде избран вратарят на Уотфорд Бен Фостър, който е основната причина гола на Дукуре да върне домакините в срещата, след като направи редица грандиозни спасявания.

Така Манчестър Сити записа 13-ия си успех във Висшата лига и остава първи с 41 точки, докато Уотфорд е 11-и с 20 точки.

Срещата стартира в солидно темпо, зададено от двата отбора, а първият по-сериозен шанс бе пред Уотфрод. Трой Дийни пусна наляво за Роберто Перейра, който финтира Фернандиньо и си остави място да стреля, ала диагоналният му удар прелетя встрани. Две по-късно Сане показа изящната си скорост, изпреварвайки всички защитници на домакините и стреля към вратата на Уотфорд. Там обаче последна преграда бе Бен Фостър, чието тяло отпрати топката в корнер.

В 19-ата Сити направиха серия от пропуски пред вратата на Уотфорд. Първо Риад Марез бе изведен от Фернандиньо, а вратарят отрази. Топката стигна до Бернардо Силва, който отново стреля, а Фостър пак спаси удара. Накрая и Марез опита да отбележи, но ударът му бе блокиран.

В 32-ата минута Уотфорд стигна до най-чистата си ситуация. Абдулай Дукуре бе с гръб в наказателното поле, ала с пас зад гърба си изведе Дийни сам срещу Едерсон. Нападателят стреля, а Едерсон направи феноменално спасяване.

Осем по-късно Сити излезе напред в резултата. Риад Марез получи отдясно и центрира с левия крак на далечната греда за Сане. Той пък откри резултата, след като се разписа с гърди и матира домакинската отбрана – 1:0 за Сити. Секунди по-късно „гражданите” можеха да удвоят преднината си след грандиозен спринт отдясно на Марез, но топката някак бе спряна в последния момент да не отиде посока вратата на Уотфорд, а това бе и последният по-любопитен момент в частта.

Второто полувреме стартира шеметно за хората на Гуардиола, а те водеха с два гола вече в 51-ата минута. Манчестър Сити надделява над Уотфорд с 2:0 след 51 минути игра. Голмайстор за гостите този път бе Риад Мрез, който засече превъзходно топката, за да матира за втори път Бен Фостър.

След точно час игра Сити бяха близо да покачат на три гола разлика, но удар на Марез се отби в Дукуре и премина на милиметри над напречната греда на Фостър. Хората на Хави Грасия обаче полека-лека наложиха териториален натиск, който им донесе успех в 85-ата минута. Сякаш от нищото в конкретната ситуация Уотфорд намали пасива си. Делоуфеу се стреля отдясно и центрира добре, а Грей изпревари Едерсон. Въпреки това зад вратаря на Сити се бе наредила цяла армада от „небесосини” защитници, но въпреки това Абдулай Дукуре след втория опит вкара топката във вратата.

Последва голям натиск на Уотфорд, който обаче не бе материализиран в попадение, а играта на шампиона на Англия в защита бе сигурна и намесите бяха навременни.

В идния кръг Сити има тежко гостуване на Челси, докато Уоторд има визита на Евертън.

Брайтън пък подчини Кристъл Палас с 3:1 в дерби сблъсък. Успехът за „чайките” дойде през първото полувреме, когато Глен Мъри даде аванс на домакините от дузпа в 24-ата минута, а четири по-късно Брайтън остана с човек по-малко. Шейн Дъфи бе изгонен, но вместо Палас да натисне играта, то Леон Балогун удвои в 31-ата, а Флорин Андоне оформи класиката на „ЕйМекс Стейдиъм” в четвъртата минута на добавеното време.

През втората част „орлите” съумяха да върнат един гол – чрез Лука Миливойевич от дузпа в 81-ата минута.

В друг мач Уест Хем надделя над Кардиф също с 3:1 на „Олимпийския стадион” в Лондон. Ралс изпусна дузпа за уелсците в 35-ата минута, а резервата Лукас Перес вкара два бързи гола през второто полувреме – между 49-ата и 54-ата минута, за да даде комфортен аванс на „чуковете”. Михаел Антонио направи 3:0 след 61 минути игра, а Мърфи намали за Кардиф в петата минута на добавеното време.

Иначе и Борнемут записа успех у дома – с 2:1 над Хъдърсфийлд. Калъм Уилсън поведе своите в петата след пас на Фрейзър, а четвърт час по-късно ролите се размениха, за да може Фрейзър да се разпише. Терънс Конголо намали в 38-ата минута, ала това бе всичко от „териерите” на юг.