Манчестър Сити прелетя победоносно над Родъръм Юнайтед и вече е част от 4-ия кръг на ФА Къп! Момчетата на Хосеп Гуардиола премазаха втородивизионния си съперник със 7:0 на "Етихад Стейдиъм" в третия кръг на надпреварата.

Седемте попадения бяха вкарани от седем различни голмайстори. Едно от тях обаче бе реализирано от играч на Родъръм Юнайтед - автогол на бранителя на гостите Семи Аджай в 46-ата минута. Преди това пък Сити откри чрез Рахийм Стърлинг (12') и втория гол в професионалния футбол на младата звезда Фил Фодън (43').

Манчестър Сити - Родъръм

източник: Gulliver/GettyImages

През втората част "гражданите" продължиха да се забавляват, добавяйки нови 4 попадения - чрез Габриел Жесус (52'), Риад Марез (72'), Николас Отаменди (78') и Лирой Сане (85').

Силен мач за домакините направи германският халф Илкай Гюндоган, който асистира за 4 от 7-те попадения в срещата.

Това е най-голямата победа на Манчестър Сити във ФА Къп от 1968 година насам (7:0 над Рединг). Това също така е и най-голямата победа на Гуардиола от успеха със 7:0 над Шахтьор Донецк с тима на Байерн Мюнхен през 2015-а година. Така каталунецът вече има баланса от +1000 гола между отбелязани и допуснати попадения - 1464 на 464, в треньорската си кариера.

Срещата започна с добро положение пред Жесус. След подаване на Де Брюин бразилецът нацели гредата след силен шут във втората минута. Малко след това, в 6-ата минута, Стърлинг откри резултата след хубав пас на Де Брюин в наказателното поле. Англичанинът залъга защитник и прати топката в мрежата зад стража на гостите.

В края на първата част домакините нанесоха още две удара. Първо, в 43-ата минута Фил Фодън засече директно във вратата пас по въздуха на Гюндоган. В добавеното време пък остро подаване на Кайл Уолкър бе засечено директно в собствената му врата от бранителя на Родъръм Семи Алджай.

Сити вкара и ранен гол след подновяването на играта. В 52-ата минута Стърлинг се впусна стремглаво напред и намери Жезус, който на празна врата покачи до 4:0. В 72-ата минута отлично двойно подаване между Гюндоган и Марез позволи на втория да вкара от няколко метра над стража на съперника. Само 6 минути по-късно Отаменди вкара 6-ото попадение с глава след подаване на Гюндоган от корнер.

Последният пирон в ковчега на Родъръм заби резервата Сане, който стреля от границата на наказателното поле. Шутът му срещна крак на защитник на съперника и се отклони в мрежата за крайното 7:0.

Манчестър Сити - Родъръм Юнайтед 7:0

1:0 Рахийм Стърлинг 12'

2:0 Фил Фоудън 43'

3:0 Семи Аджай (автогол) 46'

4:0 Габриел Жесус 52'

5:0 Риад Марез 72'

6:0 Николас Отаменди 78'

7:0 Лирой Сане 85'

Състави на двата отбора:

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уолкър, Джон Стоунс (Данило 75'), Николас Отаменди, Олександър Зинченко, Кевин Де Брюин (Филип Сандлър 67'), Илкай Гюндоган, Фил Фодън, Риад Марез, Габриел Жесус, Рахийм Стърлинг (Лирой Сане 57')

Треньор: Хосеп Гуардиола

Родъдърм Юнайтед: Марек Родар, Зак Винер (Ричард Ууд 89'), Семи Аджай, Кларк Робъртсън, Джо Маток, Бен Уилс, Уил Фоулкс, Антони Форд, Райън Уилямс (Мат Палмър 90'), Джон Тейлър (Шон Раджет 74'), Мийкъл Смит