Ман Сити се наложи с 4:1 над Реал Мадрид в двубой от International Champions Cup, игран в Лос Анджелис.

Кевин Де Брюин направи блестящ мач за Сити, а за английския тим дебютира доскорошният футболист на Реал Данило. Всички попадения паднаха през второто полувреме.

Де Брюин бе замесен в първите три попадения на Ман Сити, като след негово изпълнение на корнер първо Николас Отаменди откри резултата, а след това белгиецът асистира и на Рахийм Стърлинг и Джон Стоунс.

Тийнейджърът Брахим Диаз реализира страхотен гол в края на мача, а Оскар Родригес вкара не по-малко хубаво попадение, почетно за Реал.

Дани Себайос дебютира за мадридчани от пейката.

Реал Мадрид стартира по-добре в мача, като Лука Модрич и Бензема пропуснаха да открият резултата, а Дани Карвахал не успя да се разпише в началото на второто полувреме.

Головото шоу започна в 52-та минута, когато резултатът бе открит от статично положение. Седем минути по-късно Стърлинг също се разписа, а Де Брюин пропусна да направи 3:0 малко по-късно от пряк свободен удар.

В 67-та минута той подаде на Стоунс все пак за класическия резултат.

17-годишният Диаз вкара осем минути преди края на двубоя от разстояние, а Оскар от още по-далеч оформи крайното 4:1 в 90-та минута.