Невероятното начало на реванша между Манчестър Сити и Тотнъм влезе в историята на Шампионска лига.

Двата отбора си вкараха четири гола само в рамките на първите 11 минути на двубоя като това са най-бързо вкараните четири попадения в мач от турнира.

В същото време това се оказа първият мач от Шампионска лига в Англия с пет гола до почивката от 2005 насам. За последно толкова резултатни 45 минути зрителите в Англия видяха, когато преди 14 години на почивката Челси водеше на Барселона с 3:2 на "Стамфорд Бридж".

С класирането си на полуфинал Тотнъм се превърна в седмия английски клуб в топ 4 на Шампионската лига от ребрандирането на турнира. Нито една държава не може да се похвали с толкова различни полуфиналисти в историята - Арсенал, Челси, Лийдс, Ливърпул, Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед са останалите.

Освен това чрез Тотнъм и Ливърпул Англия ще има поне два полуфиналиста за първи път от сезон 2008/2009. Тогава Челси, Арсенал и Манчестър Юнайтед бяха в топ 4, но в крайна сметка титлата отиде при Барселона.