Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола коментира победата на своя отбор с 2:1 в гостуването на  ПСЖ в първи  полуфинал в Шампионската лига.
„Започнахме добре мача, но след като получихме гол, почувствахме натиска на домакините. За много от моите играчи това беше първи полуфинал в Шампионската лига и имаше напрежение. Последните 10 минути на първото полувреме не бяха лоши, а след почивката бяхме блестящи във всички аспекти. Вкарахме два гола, но след 6 дни ни чака труден мач.

Понякога трябва да се отпуснете малко и да бъдете себе си. След почивката станахме по-агресивни, макар че не е лесно да се играе срещу Мбапе, Неймар и Ди Мария. Доволен съм от играта, но само половината от пътя е иминат. Очакват ни  още 90 минути. ПСЖ са добър отбор, всичко може да се случи.

Отстъпихме срещу Борусия Дортмунд и след това спечелихме. Днес също. През второто полувреме бяхме себе си. Успяваме да играем по определен начин - в противен случай не се получава“, каза Гуардиола след двубоя.