Манчестър Сити се наложи с 3:0 над Марсилия в двубой от Група С на Шампионската лига. В началото на двубоя Феран Торес откри за "гражданите" на "Велодром", а през втората част Илкай Гюндоган удвои преднината на гостите. Минути преди края на мача Рахийм Стърлинг направи резултата класически, оформяйки крайния резултат.

17 снимки

"Гражданите" стартираха по-добре срещата и спечелиха контрола на топката от самото начало на двубоя. Английският тим зареди атака след атака към вратата на Стив Манданда, но чак в 14-ата минута френският страж трябваше да се намесва при слаб изстрел на Фил Фодън.

В 18-ата минута Манчестър Сити откри резултата. "Гражданите" се възползваха от грешка при изнасянето на топката. Кълбото попадна в Кевин Де Бройне, който веднага пусна успореден пас на голлинията и Феран Торес не сгреши отблизо.

Четири по-късно английският тим имаше отлична възможност да удвои преднината си, но Аймерик Лапорт пропусна отлична възможност, но изстрелът му бе отразен решително от Стив Манданда.

Манчестър Сити продължи да действа по-добре на "Велодром" и в 35-ата минута гредата бе последната преграда за втори гол. Олександър Зинченко пое в наказателното поле и стреля, но топката попадна в десния страничен стълб.

В 42-ата минута дойде и първата добра възможност за Марсилия. Неманя Радонич проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му по земя бе слаб и Едерсон улови.

Марсилия опита да притисне гостите в началото на втората част. В 55-ата минута домакините организираха добра атака. Флориан Товен изстреля плътен удар от дистанция, но Едерсон докосна топката, която след това се отби в левия страничен стълб и излезе в ъглов удар.

Френският тим изравни притежанието на топката през втората част, но в началните минити липсваха головите възможности пред една от двете врати.

В 71-ата минута Манчестър Сити организира бързо нападение по десния фланг. Рахийм Стърлинг напредна, след което по земя намери около границата на наказателното поле Илкай Гюндоган. Халфът мигновено стреля, но право в ръцете на Стив Манданда.

Пет по-късно "гражданите" удвоиха преднината си. Фил Фодън проби отляво и центрира в наказателното поле, където Рахийм Стърлинг свали с глава, а най-съобразителен се оказа Илай Гюндоган, който отблизо реализира във вратата на домакините.

В 81-ата минута Манчестър Сити направи резултата класически. Гостите организираха отлична атака. Кевин Де Бройне центрира по земя в наказателното поле, където непокрития Рахийм Стърлинг отблизо реализира.

До края на двубоя "гражданите" задържаха продължително топката и не допуснаха вратата на Едерсон да бъде застрашена. Със спечелените три точки, Манчестър Сити продължава със 100%-ов актив в Група С. В другия двубой Порто победи Олимпиакос с 2:0 след попадения на Фабио Виейра и Серхио Оливейра.

МАРСИЛИЯ - МАН СИТИ 0:3

0:1 Ф. Торес 18'

0:2 Гюндоган 76'

0:3 Стърлинг 81'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МАРСИЛИЯ: Стив Мандана, Хироки Сакай, Леонардо Балерди, Алваро Гонзалес, Дуйе Калета-Сар, Жордан Амави, Бубакар Камара, Мишел Куасон, Валентен Ронжер, Флориан Товен, Неманя Радончич

Треньор: Андре Вияш-Боаш

МАН СИТИ: Едерсон, Кайл Уолкър, Рубен Диаш, Аймерик Лапорт, Олександър Зинченко, Родри, Илкай Гюндоган, Кевин Де Бройне, Фил Фодън, Феран Торес, Рахийм Стърлинг

Треньор: Пеп Гуардиола