Феликс Оже-Алиасим (Канада) победи с 6:3, 7:5, 6:7(5), 5:7, 6:3 австриеца Доминик Тийм. Двубоят продължи 4 часа и 59 минути, а 27-мият в схемата Оже-Алиасим и бившият шампион от Откритото първенство на САЩ Тийм сътвориха мача на годината до този момент.

Срещата можеше да приключи и в три сета, но в тайбрека на третия сет Тийм успя да обърне от изоставане от 2:5 точки до 7:5 и да стигне до четвърти сет.

В него австриецът проби още в началото, Оже-Алиасим изравни за 5:5, но веднага след това нов пробив на Тийм му даде възможност за втори път да сервира за сета и този път той се справи.

Въпреки че инициативата премина у финалиста в Мелбърн за 2020 година, той не успя да я задържи. В петия сет Оже-Алиасим бе този, който направи единствения пробив. Това стана в самото начало за 2:0 гейма и въпреки опитите на Тийм да се бори за нов обрат, до такъв не се стигна.

Във втория кръг Феликс Оже-Алиасим ще срещне французина Юго Грение.