Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:1 във финала на ФА Къп и "червените дяволи" грабнаха трофея. Попаденията за тима на Ерик тен Хаг бяха дело на Алехандро Гарначо и Коби Мейно, а за "гражданите" точен бе Жереми Доку. Двубоят бе сравнително равностоен, като чистите положения не бяха много, а Манчестър Юнайтед предложи изключително подредена игра в защита, като рядко се допускаха празни пространства. Ерлинг Халанд и Кевин де Бройне бяха бледа сянка на себе си, а Жереми Доку бе един от малкото с добри идеи за Сити. С този успех "червените дяволи" завоюваха трофея от ФА Къп, но си гарантираха и участие в груповата фаза на Лига Европа, а Челси ще играе в Лигата на конференциите, независимо, че завърши на 6-о място във Висшата лига.

Getty/Gulliver images
55 снимки

Още във втората минута Манчестър Сити имаше претенции за дузпа след сблъсък между Лисандро Мартинес и Ерлинг Халанд, но съдията даде знак играта да продължи. В 9-а минута дойде първият сериозен шанс в двубоя, като Бруно Фернандеш получи на границата на наказателното поле и опита удар, но Ортега внимаваше и успя да улови.

В 30-а минута Манчестър Юнайтед изпратиха топката високо в предни позици, а Ортега излезе по лош начин, като Гвардиол игра с глава, прехвърляйки собствения си вратар, а Алехандро Гарначо бе с кълбото пред опразнената врата и с лекота се разписа, за да открие резултата - 1:0 за Манчестър Юнайтед.

В 37-а минута Бернардо Силва си освободи празно пространство и опита изстрел от разстояние, но Ортега нямаше проблеми. При следващата атака Манчестър Юнайтед организира добра атака, а Алехандро Гарначо бе изведен, като аржентинецът намери Рашфорд, а английският национал нямаше проблеми да вкара от чиста позиция, но бе отсъдена засада в хода на атаката.

В 39-а минута "червените дяволи" отново показа добрия си преход в атака, а Гарначо подаде към Бруно Фернандеш, който отклони с едно докосване към Коби Мейно, а английският национал не се поколеба да изпрати топката във вратата на Ортега и да удвои резултата - 2:0 за Манчестър Юнайтед.

В 55-а минута се откри най-добрата ситуация за Манчестър Сити дотук в двубоя, като Ерлинг Халанд се озова на стрелкова позиция, а нападателят на "гражданите" шутира, но кълбото се отби от напречната греда на Онана.

Пет минути по-късно Кайл Уокър видя празното пространство и шутира мощно от разстояние, но Онана блесна със спасяване, избивайки в корнер. Малко след това след корнер на "гражданите" Хулиан Алварес опита подаване, което не сполучи, а след това се реши да стреля, но не бе точен и топката профуча над напречната греда.

В 64-а минута Хулиан Алварес бе великолепно изведен сам срещу противниковия вратар, като арженският национал опита удар с левия крак в далечиня ъгъл, но за негово съжалеине не бе точен и топката излезе в аут.

Алехандро Гарначо в 68-а минута навлезе в противниковото наказателно поле и опита късмета си в близкия ъгъл, но Ортега внимаваше и успя да избие в корнер. Десетина минути по-късно Кайл Уокър овладя топка и не се поколеба веднага да шутира от далечно разстояние, ала Онана плонжира с една ръка и спаси по чудесен начин.

В 87-а минута Жереми Доку показа страхотната си индивидуална техника, демонстрирайки чудесен дрибъл, като изненада Андре Онана с удар в близкия ъгъл, като вратарят на Манчестър Юнайтед не се справи добре и топката влетя във вратата му - 1:2 за Манчестър Юнайтед.

@gong_bg Валери Божинов за Фил Фодън #bojinov #valeribojinov #valeribojinov86 #божинов #божинов❤ #божигол ♬ original sound - Gong

Стартови състави:

Манчестър Сити: 18. Щефан Ортега, 24. Йошко Гвардиол, 6 Нейтън Аке, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър, 8. Матео Ковачич, 16. Родри, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 17. Кевин де Бройне, 9. Ерлинг Халанд

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 29. Аарън Уан-Бисака, 4. Софиан Амрабат, 37. Коби Мейну, 17. Алехандро Гарначо, 10. Маркъс Рашфорд, 39. Скот МакТоминей, 8. Бруно Фернандеш