Манчестър Сити победи Лутън с 5:1 в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Попадението за гостите бе дело на Рос Баркли, а за "гражданите" Хишиока си отбеляза автогол, докато Матео Ковачич и Йошко Гвардиол се разписаха с много силни удари, а Жереми Доку записа името си сред голмайсторите след брилянтна техниха. Норвежкият нападател Ерлинг Халанд пък вкара дузпа. Тимът на Пеп Гуардиола бе по-добрият през целия двубой и напълно заслужено спечели срещата, като не срещна големи трудности, отправяйки цели 37 удара срещу 4 на противника.

Манчестър Сити е вече 1-и с актив от 73 точки, докато Лутън остава 18-и с 25 пункта на сметката си.

Getty/Gulliver images
53 снимки

Още във втората минута Манчестър Сити успя да открие резултата. Кевин де Бройне пусна страхотен пас към Ерлинг Халанд, който остана очи в очи с противниковия вратар, но пропусна, а ударът на Жереми Доку при добавката бе блокиран. Кълбото отново се озова в норвежеца, който опита атрактивно изпълнение, което бе крайно неточно, но след получилия се рикошет в лицето на Хишиока, топката влетя в мрежата на Лутън - 1:0 за Манчестър Сити.

Малко след това Йошко Гвардиол получи чудесен пас на границата на наказателното поле и опита мощен удар с десния крак, но Камински успя да избие в корнер. В 14-а минута Манчестър Сити организира нова добра атака, при която Доку овладя по добър начин, навлезе в наказателното поле и я върна на точката към дузпата, където Матеуш Нунеш стреля с първото докосване, но вратарят на Лутън отново се справи.

Кевин де Бройне опита късмета си от разстояне, но Камински внимаваше и улови спокойно. В 26-а минута Кевин де Бройне отклони към Рубен Диаш, който не се поколеба да отправи силен удар, но отново бе отразен.

Малко след това белгиецът отново блесна с невероятната си визия, като пусна великолепен извеждащ пас към Матеус Нунеш, а последният шутира по диагонала, но топката се отби от десния страничен стълб на Лутън.

В 45-а минута Жереми Доку демонстрира добър дрибъл и намери Кевин де Бройне, който веднага стреля с десния крак, но Камински успя да спаси и топката излезе в корнер.

Първото по-добро положение през втората част дойде в 58-а минута, след като Манчестър Сити добре задържа топката, преди да достигне до Рубен Диаш, който с първото докосване стреля с левия крак в далечния ъгъл, но опитът му премина на сантиметри от дясната греда.

Секунди по-късно Хулиан Алварес получи в наказателното поле и показа страхотна игра с тяло, след което шутира мощно, но бе безкрайно неточен. Манчестър Сити изпълни чудесен корнер в 63-а минута, като Матео Ковачич бе намерен в наказателното поле, а хърватският национал стреля веднага с десния крак, като отбеляза фамозен гол, който нямаше как да бъде спасен от Камински - 2:0 за "гражданите".

В 66-а минута Лутън организира най-добрата си атака, а Уудроу получи и шутира в далечния ъгъл, като Едерсон само изгледа топката, която се отби от напречната му греда.

В 75-а минута Жереми Доку преодоля с лекота Фред Онийендинма, който закъсня с намесата си и фаулира белгийския национал, а главният арбитър веднага отсъди дузпа. Зад топката застана Ерлинг Халанд, който нямаше никакъв проблем да завърши, изпращайки вратаря в грешния ъгъл - 3:0 за Манчестър Сити.

В 80-а минута Алфи Даути пое страхотен пас, като дори без да погледне отправи удар към долния десен ъгъл на Едерсон, но бразилецът реагира навреме и отрази. Секунди по-късно Матеуш Нунеш допусна ужасяваща грешка, а Рос Баркли се възползва и демонстрира добра техника срещу Рубен Диаш, след което завърши с левия крак по диагонала, за да матира вратаря на Манчестър Сити - 3:1.

В 87-а минута Жереми Доку показа изумителна техника, като преодоля на дрибъл няколко съперникови играчи и завърши с удар в наказателното поле. Той прати топката в долния десен ъгъл, а Камински нямаше как да реагира - 4:1 за Манчестър Сити.

Във втората минута на добавеното време Томас Камински демонстрира превъзходните си вратарски умения, отразявайки опита на Хулиан Алварес, който достигна до отбита топка пред вратата и я прати към десния ъгъл, но не успя да надиграе вратаря.

Секунди след тома Йошко Гвардиол овладя по елегантен начин добро подаване от страна на Доку, вдигна поглед и закова неспасяемо топката под напречната греда с удар от ръба на наказателното поле - 5:1 за Манчестър Сити.

Ман Сити: Едерсон, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Рико Люис, Матео Ковачич, Матеуш Нунеш, Кевин де Бройне, Жереми Доку, Хулиан Алварес, Ерлинг Халанд

Мениджър: Пеп Гуардиола

Лутън: Томаш Камински, Алфи Даути, Рийс Бърк, Дайки Хашиока, Фред Ониедимна, Рос Баркли, Люк Бери, Джордан Кларк, Андрос Таунзънд, Таит Чонг, Карлтън Морис

Мениджър: Роб Едуардс