Манчестър Сити си осигури успех с 3:1 при визитата на Уест Бромич с три гола в рамките на 34 минути. Фернандо откри резултата в 8-ата минута, възползвайки се от грешка на вратаря Бен Фостър.

Пет минути по-късно Яя Туре удвои аванса на Сити от дузпа. Тя беше спечелена от Давид Силва, който влезе в наказателното поле и беше съборен от бившия си съотборник Джолиън Лескът.

Въпреки че и днес играха без типичен централен нападател, футболистите на Мануел Пелегрини вкараха трети гол в 34-ата минута. Хесус Навас проби по лявото крило и върна назад на Силва, който с прецизен изстрел наказа за трети път домакините.

През второто полувреме при завалелия сняг Сити намалиха оборотите, а Браун Идайе три минути преди края при меле върна едно попадение.

Така Манчестър Сити все пак допусна първи гол във вратата си в последните пет мача.

Уест Бромич заема 15-о място в класирането със 17 точки, на 2 от зоната на изпадащите.