Отборът на Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 в четвъртфинал на ФА Къп. В първото полувреме "гражданите" взеха аванс от два гола, след като Бернардо Силва се разписа на два пъти.

През второто полувреме нямаше повече попадения и така тимът на Пеп Гуардиола продължи напред в турнира.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

В 13-ата минута Бернардо Силва навлезе в наказателното поле на Нюкасъл. Той шутира по земя, а топката рикошира от крака на Дан Бърн и излъга стража Мартин Дубравка, който само я изгледа как влиза във вратата му.

Две минути след това Ерлинг Халанд бе близо до това да удвои аванса на "гражданите". Той комбинира добре с Ковачич, който копна топката в пеналтерията. Норвежкият голмайстор я стигна, но не успя с едно докосване да преодолее вратаря на "свраките".

В 31-ата минута Бернардо Силва удвои аванса на домакините, след като отново проби добре и шутира с левия крак от ръба на наказателното поле. И отново имаше рикошет - този път в главата на Свен Ботман, след което топката влетя във вратата на Нюкасъл за 2:0.

Пет минути след това Александър Исак имаше страхотен шанс да върне един гол. Шведът шутира отблизо, но Ортега направи блестящо спасяване, за да избие.

В края на първата част Доку бе изведен чудесно сам срещу Мартин Дубравка, който бързо скъси разстоянието между двамата и впоследствие спаси завършващия удар на белгиеца.

Второто полувреме започна с отлична възможност пред Доку, който потърси далечния ъгъл на противниковата врата, след като бе изведен. Дубравка обаче спаси.

В 66-ата миунта Алмирон пое и намери Александър Исак. "Свраките" имаха сериозно числено превъзходство в половината на Манчестър Сити. Исак обаче се забави да шутира, а в крайна сметка бе и блокиран. Това определено бе добър изпуснат шанс Нюкасъл да стигне до нещо повече.

Влезлият от скамейката Оскар Боб комбинира добре с Ерлинг Халанд в 82-ата минута. Норвежецът шутира от трудна позиция, но след рикошет топката излезе в корнер за "гражданите". От ъгловия удар не последва нищо опасно пред Дубравка.

До края на срещата нямаше по-опасни ситуации и така Манчестър Сити стигна до успеха с 2:0.

FT / Манчестър Сити - Нюкасъл 2:0

1:0 Бернардо Силва 13'

2:0 Бернардо Силва 31'

Съставите на двата отбора:

Манчестър Сити: 18. Ортега, 2. Уолкър, 25. Аканджи, 3. Диаш, 24. Гвардиол, 16. Родри, 8. Ковачич, 47. Фодън, 20. Слва, 11. Доку, 9. Халанд

Старши треньор: Хосеп Гуардиола

Нюкасъл: 1. Дубравка, 4. Ботман, 6. Ласелес, 5. Шер, 23. Мърфи, 39. Гимараеш, 36. Лонгстаф, 33. Бърн, 28. Уилък, 10. Гордън, 14. Исак

Старши треньор: Еди Хау