Новакът Уулвърхемптън спря победния устрем на шампиона Манчестър Сити. В откриващия мач от третия кръг на Висшата лига "вълците" отнеха първи точки от "гражданите", завършвайки при резултат 1:1 на "Молиню". Попадението за Уулвс дойде след гол с ръка на Уили Боли в в 57-та минута, а Аймерик Лапорт изравни 20 минути преди края.

Така Уулвърхемптън се превърна в едва вторият отбор, който Хосеп Гуардиола не е побеждавал нито веднъж във Висшата лига, докато е начело на манчестърци. Другият е Мидълзбро, с който Сити направи две равенства през сезон 2016/2017 г.

Така след две победи, Сити направи първа грешна стъпка по пътя към защитата на титлата, а „вълците” вече имат две равенства и едно поражение на актива си.