Полузащитникът на Манчестър Сити Кевин де Бройне говори за причините за поражението на неговия отбор в 1/4-финалния мач от Шампионската лига срещу Олимпик Лион (1:3) снощи. Белгиецът реализира единственото попадение за "гражданите" и англичаните отново се разминаха с класиране за 1/2-финалите.

Gulliver/Getty Images
67 снимки

"Този отбор е страхотен, но допуснахме твърде много грешки. През тази година грешим твърде често. Сезонът е нов, резултатът е същият.
Мисля, че първото полувреме не беше достатъчно добро. Мисля, че знаехме това. Започнахме бавно и нямахме много възможности. Играхме добре през второто полувреме. Започнахме да оказваме натиск върху противника, да играем по по-атакуващ начин, както обикновено правим, и имахме всичко, за да спечелим. Създадохме достатъчно шансове да вкараме необходимия брой голове. Трябва да се поучим от този урок", заяви Де Бройне.